Wywiadownia gospodarcza

Co to jest wywiadownia gospodarcza?


Wywiadownia gospodarcza to firma, która gromadzi, przetwarza, a następnie sprzedaje skonsolidowane informacje o firmach innym podmiotom gospodarczym. Na rynku polskim jest kilka firm, które można określić jako wywiadownie gospodarcze, np.:
i wiele innych.

W większości są to firmy o kapitale zagranicznym posiadające w swojej ofercie również raporty o firmach z poza granic Polski, ale są też firmy z kapitałem całkowicie polskim.

Z jakich źródeł wywiadownie gospodarcze mają informację?


Wywiadownie gospodarcze zbierają informacje o firmach (podmiotach gospodarczych) z oficjalnych państwowych rejestrów takich jak, np.
  • KRS 
  • CEiDG 
  • GUS 
a także bezpośrednio od firm, które same dobrowolnie udzielają takim podmiotom informacji na swój temat podczas tzw. wywiadów gospodarczych.

Czy gromadzone informacje pochodzą z legalnych źródeł?


Wszystkie pozyskiwane informacje przez wywiadownie gospodarcze pochodzą z całkowicie legalnych źródeł, takich jak rejestry państwowe bądź są przetwarzane za zgodą i wiedzą firm, które je udostępniają.


Jeśli interesuje Cię ta tematyka to zapisz się do newslettera by otrzymywać te informację na bieżąco jak się już pojawią.

Jeśli chcesz mi powiedzieć o czym chciałbyś przeczytać w tym serwisie proszę dodaj komentarz na dole strony, a postaram się ten temat opisać! Pamiętaj jak nie wyrazisz swojej opinii o tym co czytasz, albo nie napiszesz co chciałbyś przeczytać w tym serwisie to ja się tego nigdy nie dowiem i nie będę mógł się nawet postarać by spełnić Twoje życzenie Szanowny Czytelniku!

Zapisz się do newslettera!

Obiecujemy, że nie będziemy spamować! A przesyłane informację będą się tyczyć tylko tematyki poruszanej w tym serwisie.
* pole wymagane

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszelkie komentarze mile widziane, pod warunkiem, że są na temat i nie są wulgarne ani obraźliwe.