wtorek, 4 października 2016

Co to jest raport handlowy?

Co to jest raport handlowy o firmie?

Każdy z nas słyszał już takie pojęcie jak raport handlowy o firmie, ale czy na pewno zdajemy sobie sprawę:

  • Co to jest raport handlowy? 

Raport wywiadowni gospodarczej, potocznie zwany raportem handlowym lub raportem o firmie to zbiór informacji gospodarczych zgromadzonych przez firmie potocznie zwaną wywiadownią gospodarczą, czyli podmiotu gospodarczego oficjalnie prowadzącego działalność gospodarczą na terenie Polski bądź w innym kraju. 

Raport handlowy to bogate źródło różnych informacji gospodarczych na temat danej firmy przydatnych, a wręcz niezbędnych podczas oceny wiarygodności i moralności potencjalnych partnerów handlowych. 

Raport o firmie jest niezbędnym narzędziem przy podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych, od których zależeć może sytuacja naszej firmy.

Raport o firmie to zbiór mniej lub bardziej skondensowanych informacji gospodarczych o innym podmiocie gospodarczym z Polski lub z poza granic pochodzących z różnych źródeł zebranych przez wyspecjalizowaną firmę i przedstawionych w formie zbiorczej.

Więcej informacji na temat raportów handlowych, tego co one zawierają, z jakich sekcji się składają znajdziesz w zakładce Raport handlowy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszelkie komentarze mile widziane, pod warunkiem, że są na temat i nie są wulgarne ani obraźliwe.